Przejdź do treści Przejdź na lewym panelu bocznym Przejdź do prawym pasku bocznym Przejdź do dolnej stopki strony

Budowa masztu na ul. Ostra Góra

Niestety pomimo wieloletniej walki i protestów, zaangażowania Gminy, naszego Sołtysa oraz kancelarii prawniczej z Krakowa, na ulicy Ostra Góra budowana jest stacja bazowa 5G firmy Play. Nie jest to dobra wiadomość nie tylko dla okolicznych domów, ale praktycznie dla każdego mieszkańca Woli Radziszowskiej. Na temat szkodliwego promieniowania emitowanego z tych anten jest już sporo opracowań. Najgorsze jest to, że na tym maszcie w ogóle nie skorzystają mieszkańcy Woli Radziszowskiej. Najbliższe miasto lub wieś, które być może odczuje korzyść z lepszego zasięgu to Radziszów. W pobliżu anteny zasięg wcale nie będzie lepszy a wręcz może być gorszy.

Niedopuszczalne jest kompletne zignorowanie przez Starostwo w Krakowie okolicznych mieszkańców, których domy i działki znajdują się zaledwie kilkadziesiąt metrów od tego masztu. W postępowaniu Starostwa wydającego zgodę na tę budowę mieszkańcy ci nie zostali uwzględnieni jako strony. Nie było żadnych konsultacji społecznych. Aktualnie trwa postępowanie w Wojewódzkim Kolegium Odwoławczym na wniosek mieszkańców Woli, ale mimo tego prace nad anteną trwają. Ciężki sprzęt kołowy niszczy drogę, po której teoretycznie nie może przejeżdżać ze względu na zakaz 10 ton. Sąsiednia działka została już zdegradowana przez koparki i inne pojazdy budowlane.

Teren budowy jest nieogrodzony, więc zapraszamy każdego chętnego do wybrania się na Ostrą Górę aby zobaczyć częściowo zmontowany już leżący maszt i nadajniki. My będziemy kontynuować walkę w sądzie i nie tylko do ostatniej możliwości. Ta inwestycja nie opłaci się osobie która wydzierżawiła swoją działkę na powstanie tego masztu pomimo sprzeciwu 30-tu właścicieli pobliskich nieruchomości. Oprócz zaangażowania mediów, które odwiedziły już budowę i przyszłego postępowania w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym planujemy również zbiorowy proces cywilny z roszczeniami WIELOKROTNIE przekraczającymi korzyści z takiej bezczelnej dzierżawy.