Przejdź do treści Przejdź na lewym panelu bocznym Przejdź do prawym pasku bocznym Przejdź do dolnej stopki strony

Zima – pomóż bezdomnemu

Szanowni Państwo,

Za oknami mamy piękną, zimową aurę. Intensywne opady śniegu to nie tylko radość z lepienia bałwana i jazdy na sankach, ale także realne zagrożenie dla mieszkańców dotkniętych kryzysem bezdomności, starszych, samotnych, schorowanych lub będących pod wpływem alkoholu. Długotrwałe przebywanie na zewnątrz przy ujemnych temperaturach prowadzi do wychłodzenia organizmu, a w konsekwencji nawet do śmierci.        
Dlatego prosimy Państwa, by przekazać mieszkańcom, aby nie byli obojętni. Jeżeli zobaczą kogoś śpiącego na ławce w parku lub leżącego na poboczu – niech zareagują. Jeżeli znają kogoś w trudnej sytuacji materialnej lub samotnego seniora – niech nie pozostaną obojętni.
Najłatwiej i najskuteczniej jest zgłosić sprawę Straży Miejskiej. Mundurowi przyjmą zgłoszenie i podejmą stosowne działania. W przypadku osób będących w trudnej sytuacji życiowej zaangażują do pomocy Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Każde zgłoszenie jest traktowane indywidualnie, każda sytuacja jest inna, dlatego najskuteczniej jest poinformować o problemie właśnie Straż Miejską.
Prosimy o przekazanie mieszkańcom tych numerów telefonu:

  • 604 099 141
  • 604 099 142
  • 12 276 29 73

Wykonanie telefonu to zaledwie chwila czasu. Jest łatwe i szybkie, a w niektórych przypadkach może uratować czyjeś życie lub zdrowie.

Dziękujemy Państwu za pomoc.

Żródło: Gmina Skawina