Przejdź do treści Przejdź na lewym panelu bocznym Przejdź do prawym pasku bocznym Przejdź do dolnej stopki strony

Szczepienie przeciwko COVID-19 – REJESTRACJA

15 stycznia rozpocznie się rejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 dla seniorów powyżej 80. roku życia. 22 stycznia zapisać będą mogły się osoby, które ukończyły 70 lat. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia.

 Zapisy prowadzone są na kilka sposobów:                                     

1. Skontaktować się z całodobową i bezpłatną infolinią NFZ. Może to zrobić ktoś z rodziny. Numer infolinii: 989.

Wystarczy podać pesel seniora oraz numer komórkowy (może być to numer kogoś z rodziny). Po rejestracji na podany numer telefonu przyjdzie SMS z potwierdzeniem terminu szczepienia. W ten sposób można zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. 


2. Rejestracja elektroniczna poprzez Internetowe Konto Pacjenta.

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko podanego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie odpowiadał albo ze strony szczepionego będzie wola, by zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – jest taka możliwość. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rejestracji, na wskazany numer telefonu przyjdzie powiadomienie SMS z potwierdzeniem terminu oraz miejsca szczepienia.

Skorzystanie z tej formy rejestracji wymaga posiadania Profilu Zaufanego.


3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień.

W Gminie Skawina funkcjonowały będą 4 punkty szczepień. Część z nich uruchomiła specjalną dedykowaną infolinię służącą tylko i wyłącznie zapisom na szczepienia.

WAŻNE! Prosimy dzwonić pod podane poniżej numery telefonu. Dzięki temu nie utrudnicie kontaktu pacjentom chcącym porozmawiać z lekarzem w sprawie innej niż szczepienia:

 • Przychodnia Zdrowia Skawina sp. z. o. o. ul. Popiełuszki 2a, Skawina
  Dedykowana infolinia: 12-276-82-77
 • Solmedica Mateusz Potempa, ul. Popiełuszki 17a, Skawina
  Numer telefonu: 694-207-141
 • Ewa Krystyna Zuch Lekarz, ul. Korabnicka 7a, Skawina (punkt w tym momencie jest nieczynny, zostanie uruchomiony przed rozpoczęciem szczepień)
  Dedykowany numer telefonu podamy wkrótce
 • Praktyka Lekarzy Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ośrodek Zdrowia s.c. Wola Radziszowska 590
  Dedykowana infolinia: 12-275-40-20

Zapisać się na szczepienie w powyższych placówkach można telefonicznie lub przychodząc osobiście do poszczególnych punktów. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego.


Zarejestrowałem się. Co dalej?

Kiedy nadejdzie termin, należy udać się do punktu szczepień. Na miejscu pacjent przejdzie kwalifikację do szczepienia, a następnie – samo szczepienie przeciw COVID-19. Kwalifikacja będzie odbywała między innymi poprzez wypełnienie kwestionariusza. Zachęcamy, aby wydrukować go i wypełnić przed przyjściem do punktu szczepień. Dzięki temu cały proces będzie przebiegał sprawniej, a liczba osób w kolejce zmaleje. Kwestionariusz znajduje się w załączniku na dole artykułu.

Rejestracja na kolejną dawkę odbędzie się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty. Nie trzeba po raz kolejny dzwonić na infolinię lub umawiać się przez stronę internetową.

Apelujemy o pomoc seniorom w rejestracji na szczepienia! W niemal każdym przypadku można zrobić to za nich.

Informacje o dowozie seniorów do punktów szczepień pojawią się wkrótce.

Źródło: Gmina Skawina